İspanyol Mimar Çimento Fabrikasını Eve Çevirdi

45 yıllık bir uğraşın sonunda hayali gerçek oldu, terk edilmiş fabrika nefes kesen bir eve dönüştü.

Fotoğraflarına bakmakta olduğun bu emsalsiz ev, herhangi bir milyonere ya da ünlü bir Hollywood yıldızına ait değil. Sıradan bir insanın, İspanyol mimar Ricardo Bofill’in eseri. Bofill, terk edilmiş bir çimento fabrikası olan bu eski yapıyı 1973 yılında hayalini gerçekleştirmek üzere satın almış.

sıradışı tasarımlar

Yatak Odası

Mimari dekorasyonun sınırları zorlayan lüks tasarımı

özel yatak odası tasarimlari

Evdeki her odanın tasarımı özgün

La fabrica adıyla bilinen Barselona yakınlarındaki bina, tam 45 yıl süren bir “tadilat” sonrası bu hale gelmiş. Ricardo Bofill, yaratıcılığını konuşturduğu bu yapıyı ev ve ofis olarak kullanıyor.

mimari tasarımlar

Bofill, daha ilk anda binadaki potansiyeli görmüş ve renovasyona başlamış.

mimari revize

Kaynak; RedBull

Eviniz için Düşük maliyetli ve oldukça şık dekorasyon fikirleri

Evlerimizi huzurlu bir yuva, zevklerimize hitap eden bir sığınak yapabilmek için her birimiz maddi ve manevi olarak uğraşıyoruz. Dekorasyon bloglarını inceliyor, dergilere bakıyor ve çevreden yeni fikirler edinmeye çalışarak kendi beğenilerimiz doğrultusunda elimizden geldiğince emek harcayıp evlerimizi bizi ve zevklerimizi yansıtan bir şekle sokmaya gayret ediyoruz.

Zamansızlık ya da maddiyat gibi türlü nedenlerden dolayı bazen tam olarak gönlümüzde yatan bir eve sahip olamasak da, bir takım güzel ve ucuz dekorasyon fikirleriyle evlerimizi göze hoş görünecek bir şekle sokmamız mümkün.

Renkli Kırlentler

ucuz dekorasyon

Ülkemizde ucuz parça kumaşlar bulmak oldukça kolay. Hemen her semtte pazarlarda ya da bazı dükkanlarda desen desen, renk renk kumaşlar satılıyor.

Uygun fiyata pek çok hazır kırlent ya da yastık kılıfı da bulmak mümkün elbette ama eğer dikiş beceriniz, hatta makineniz varsa parça kumaşları tercih ederek daha geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz. Sonra bu rengarenk kumaşları ucuz ev dekorasyonu yapmak için yastıklar haline getirip bu yastıkları birlikte ya da ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Kara Tahta; Duvar Kağıdı

duvar kağıtları

[ad name=”570/2″]

Renkli; Minder & Döşemeler

minder modelleri

İster basit bir sandalye minderi olsun isterse de komple bir koltuk takımı döşemesi, artık beğenmediğiniz, eskidiğini düşündüğünüz, ya da yalnızca kullanmaktan, görmekten sıkıldığınız mobilyalarınızda yalnızca döşeme değiştirerek sanki tamamen değişmişler izlenimi oluşturabilirsiniz.

 

Yatak Odası Dekorasyonu; Uygulama örnekleri & İlginç Fikirler

Bugünkü yazımızda daha önce büyük olasılıkla hiç aklınıza gelmemiş olan sıra dışı mobilya tasarımlarını ve dekorasyon çalışmalarını göreceğiz. Bu çalışmalardan bazılarının tam da sizin aradığınız şey olduğunu düşünebilir, bazılarını ise anlamsız bulabilirsiniz, zira derlememiz farklı ihtiyaçları karşılayacak tasarımlardan oluşuyor.

[ad name=”570″]

Bakalım tasarımcılar tüm ezberlerimizi bozan ne gibi çalışmalara imza atmışlar…

Kabin içinde yatak

yatak odası kabini

Eski zamanların perdelerle örtülen sayvanlı yataklarına bir benzerlik gösteren bu tasarım özellikle tüm yaşam alanları tek bir mekanda olan stüdyo daireler ve loft tipi daireler için ideal olabilir.

Yatak Odası cibinlik

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu tasarımda ise göze muhteşem görünen bir sayvanlı yatak varmış gibi, değil mi? Oysa dikkatli bakarsanız, tavana karyolaya uygun biçimde monte edilmiş ince perdelerden oluşturulmuş cibinliği kolaylıkla fark edebilirsiniz.

yatak odası cibinlikleri

[ad name=”570/2″]

Yatak odası “Raf dolapları”

Yatak başının olduğu duvar genelde boş bırakılan ve ölü alan olarak kalan bir duvardır. Yatak odalarımızda yatak başının baktığı duvar en işlevsiz duvar olabilir.

Ancak ekstra depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız, fotoğraftaki örnek gibi, tüm duvarı boydan boya ve tabandan tavana kaplayan, tam olarak yatak başının geldiği kısmı ise niş gibi bırakan bu dolap tasarımı tam olarak ihtiyacınız olan şey.

yatak odası tasarımları

Giysi Odası ve Gardrop Modelleri

Günümüzde giderek daha çok evde giysi odalarına rastlarız. Her ne kadar bu tür odaları lüks evlerde görmeye alışkın olsak da modern ve daha küçük evlere uygun giyinme odaları mevcut. Bugünkü yazımızda uzmanlar tarafından seçilmiş 16 giysi odası modeline göz atacağız. Şimdi detayları inceleyelim.

 Gösterişli giysi odası

giysi odası

İlk örneğimizde büyük bir giysi odası dekorasyonuna göz atıyoruz. L biçiminde uzanan dolapların büyük kısmı açık askılardan ve camlı çekmecelerden oluşuyor. Giysi dolabının girişinde küçük ve lüks bir makyaj masası mevcut. Lamba ve vazo gibi aksesuarların ışıltısı odaya zenginlik katıyor.

Soyunma Kabini

Sırada giysi odasının yatak odasından girişini görüyoruz. Bir kabini andıran giriş aslında çok daha derin. Görünüm olarak standart da olsa oldukça kullanışlı.

yatak soyunma odası

[ad name=”570/2″]

Duvara gömülü dolap

Sırada yine banyo ve yatak odasının bir arada olduğu bir örnek var. Bu defa açık planlı bir model görüyoruz. Banyo duvarının arka kısmına duvara gömülü bir dolap tasarlanmış.

gömme dolap

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önem konular ve fikirler.

Mutfak, evin içinde bir çalışma yeri ve ev hanımının uzun saatler geçirdiği bir mekândır. Çoğunlukla mutfak, eğer yemek ve kahvaltı yeri mutfağa dâhil ise aile bireylerinin buluşma noktasıdır.

profesyonel mutfak tasarımı

Mutfak Konumu

Mutfağın konumu kuzeydoğu veya kuzeybatı yönünde, sebze bahçesi ve bodrumla ilişkili olmalıdır. Mutfaktan bahçe kapısı, ev kapısı, çocuk oyun yeri ve teras gözükebilir olmalıdır.

mutfak konumu

Antre, yemek odası, ev idaresi ile mutfak arasında iyi bir bağlantı olmalıdır

Mutfak Planı

Yollardan mümkün olduğunca tasarruf edilmeli, daimî çalışma imkânı sunulmalı, yeterli hareket serbestliği olmalı, ayakta çalışma en aza indirilmelidir

[ad name=”570/2″]

Mutfak Alanları

mutfak alanları

Yemek pişirme yeri için en az esas yüzey 5–6 m2 ,
Çalışma mutfağı için 8–10 m2 ,
Yemek ve kahvaltı yeri olan mutfak için 12–14 m2 olmalıdır

Mutfak Genişliği

mutfak genişliği

Mutfak genişliği en az 2,40 m genişlikte olmalıdır

Mutfak Masası

Mutfaklar kullanım açısından gereğinden büyük olmamalıdır. Yemek yeme yeri dışında 8 m2 alan, mutfak için en çok kullanılan alan büyüklüğüdür

mutfak masası

  • Mutfak ile konut girişi ilişkisinin kısa ve uygun uzaklıklarda rahat bağlantı biçiminde olması gerekir.

amerikan mutfak

  • Mutfak, yemek yeme mekânıyla olduğu gibi varsa depo veya kilerle de doğrudan ilişkili olmalıdır.
    Tek aile evlerinde mutfak, açık alanlar ve bahçeyle de ilişkili olmalıdır. Bu bağlamda tek aile evlerinde mutfağın yan giriş, bodrum girişi, bahçe veya teras ile de bağlantısı istenmektedir

özel mutfak dekorasyonu

  • Konut tasarımında, mutfağın yeri ve iç düzeni, ev hanımının mutfakta geçirdiği süreyi azaltacak ve yapması gereken işleri kolaylaştıracak biçimde ve bedensel olarak en az yorgunluk verecek şekilde olmalıdır

mutfak

  • Mutfakların tasarımında, konut yapım maliyetini en çok etkileyen faktör temiz pis su tesisat donanımlarıdır. Konut mutfağının banyo-wc gibi ıslak hacimlere yakın olarak düzenlenmesi, olabiliyorsa aynı tesisatı ortak bir duvar aracılığı ile kullanılabilmesi ekonomik açıdan istenir
    [ad name=”570/2″]
  • Mutfaktan olabildiği kadarı ile giriş, çocuk oyun alanı ve yemek yeme mekânı rahatlıkla izlenebilmeli ve kontrol edilebilmelidir
  • Yemek masası çoğunlukla çocukların ders çalışma ve oyun oynama yeri olarak da kullanıldığından mutfaktan buranın da denetimi sağlanabilmelidir. Ev hanımının işlerini gördüğü sırada aile yaşantısından kopmamış olması da önemlidir.

Mutfak Dekorasyonu

Arkadaşlar merhaba, Bu yazımızda Mutfak Dekorasyonu ile ilgili olarak aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabını Proje Örnekleriyle beraber; sohbet tadında bir kaç Mutfak Dekorasyon Fikirleri oluşturacağız. Öncelik olarak kendimi tanıtayım; Ben İnşaat Teknikeriyim ve ilgi alanım Proje çizimi ve Kaba İnşaat üzerine kendimi geliştirdim.

Mutfak Dekorasyonu ile ilgili olarak elime önemli kaynaklar geçti. Bunlar öyle sıradan dekorasyon sitelerinde ki gibi Renk Uyumu, Mutfak Modelleri tarzında değildi daha çok mevcut mutfak alanını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanışlı hale getirmek için bilgiler paylaşıp kendi çizmiş olduğum Mutfak Projeleri ile kendi evinizin mutfak tasarımını planlamanızı sağlayacağım.

mutfak dekorasyonu

Mutfak Modelleri

Öncelik olarak Mutfak Dekorasyonu yapmadan önce; Mevcut mutfağımızın hangi modele uygun olduğunu belirlememiz ve en iyi yerleşim planını yapmamız gerekmektedir. Hadi gelin, Mutfak Modellerinden kasıt olarak neyden bahsettiğimi değinelim.

mutfak modelleri

[ad name=”570/2″]

Resimde de göründüğü gibi 4 çeşit mutfak tipi bulunmakta ve Tezgah yerleşimleri mevcut Mutfak alanımıza göre en doğru şekilde yerleşim planı yapılıp; Daha sonra maddi duruma göre dekorasyon ve renk seçim konularına geçilir.

Şekildeki örneklerin büyük çoğunluğu; Dar Alanlı Mutfak Modelleme için fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Eğer gerçek anlamda dar bir mutfağa sahip iseniz; Seçeceğimiz dekorasyon ürünleri de bu doğrultuda olmalıdır.( Dolap, raf, tezgah)

Bungalov ev modelleri

Şehir hayatından uzakta, kendi arsanız üzerine düşük maliyetle yaptırabileceğiniz bungalov tarzı şirin mi şirin bağ evi projeleri ve görünümleri. Bungalov evler normal evlere nazaran daha küçük ölçülerde inşaa edilebilen küçük ve gösterişli doğal ev modelleridir.

Bungalov Evler doğanın güzelliğini daha iyi yansıtmak adına genel olarak dış cephe ve taşıyıcı sistemlerinin tamamında ahşap ürünler kullanılır ve iç dekorasyonları buna göre tasarlanır.


Standart Bağ Evlerinin yanı sıra; gösterişli ve kusursuz bir tatil evi inşaa etmek isteyenler için aşağıdaki tasarımları birebir kopyalayabilir veya kendi istekleri doğrultusunda projesini çizdirip küçük değişiklikler uygulayarak; Kendi zevkinize göre revize edebilirsiniz.

Bungalov Ev Modelleri

Bungalov evleri tasarlamanın ve yaptırmanın genel mantığı; Doğa ile uyumlu malzemeler ile dizayn edilmesi ve doğa’nın o muhteşem enerjisini bozmamak adına küçük yapılar halinde tasarlanır.

bungalov ev modelleri

Modern Tasarımlar

modern tasarımlar

İlkel tasarımları bir kenara atıp; modern bir mimariye sahip olan bir tatil evine sahip olmayanlar için; yapının tamanın ahşap ürünler ve biribirni tamamlayan renkler ile isteğinize uygun bir ev tasarlayabilirsiniz.

Ahşap Evler

ahşap evler

Hafta sonlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve doğa’nın enerjisini en iyi şekilde faydalanmak, yoğun çalışma temposunda ki stresi atmak için güzel bir tatil seçeneği olsa da; yaşamının tamamını doğal ortamda geçirmek isteyenler için Bungalov ev tarzına sahip Geniş Ahşap ev tasarımı.

Yıkıntı bir evin; Tadilat Öncesi & Sonrası

Bu yazımızda bir evin tüm alanlarını kaplayacak şekilde ( Banyo, Mutfak, Giriş kapısı ) gibi aklınıza gelecek her odanın baştan aşağı değişimini göreceksiniz.

Ev Dekorasyonunun öncesine ve sonrasına dair; aşağıdaki paylaşımdaki örnekleri baz alarak sizlerde kendi evinizi yenilemeniz adına fikir sahibi olacağınızı umuyoruz. Hadi gelin neler yaptığımıza bir göz atalım.

Tadilat Öncesi

Eski bir Stüdyo daire tarzı bir eve konuk olduk.

► Müşterimiz evi yeni satın almıştı, evlerini bize emanet ederek Komple bir yenileme talep etti.

Bizlerde ilk olarak; Ev içerisinde bulunan eski eşyaları, Avizeleri, Mutfak raflarını ve banyo aksesuarlarını tamamen söktük ve evin ilk hali yukarıda gördüğünüz gibidir.

Hadi gelin basit dekorasyon uygulamaları ile evin yeni görünümü nasıl oldu ve neler yaptık bir bakalım, dostlar..

Ev Kapı Tadilatı

► Kapı girişi; Evin diğer alanları gibi çok dardı ve daha öncesinden tercih edilen Bej ve Krem tonları ortamı daha küçük gösteriyordu

► Renk yelpazesinde bu gibi küçük evlerde Bej ve Krem renklerin tercih edilmesi evi oldugundan daha küçük ve basık gösteriyordu.

► Daha şık ve enerjik bir görünüm saglamak adına, duvarlarda Kırmızı ve Beyaz renkler tercih ettik

► Giriş için kullanılan eski kapıyı çöpe atıp 🙂 yeni bir kapı monte edildi.

Mutfak Tadilatı

► Evin en önemli alanı olan mutfak için; Eskiden kullanılan tezgah çok eskiydi ve Beton üzerine kuruluydu.

► Oldukça küçük olan mutfak tezgahı; eskiden tek bir duvar alanı üzerine uzun bir tezgah ile dekore edilmişti ve haliyle zaten küçük olan Mutfak alanı daha dar haldeydi

Çözüm olarak; Tek bir duvar alanı kullanmak yerine; Arkalı/Önlü resimdeki gibi 2 ayrı tezgah tasarlandı ve geride kalan yerde, Mutfak Masası için yer açılmış oldu.

Yatak Odası Tadilatı

► Sıra Yatak Odası Tadilatında, işimiz bir hayli zordu

► Dekorasyon adına hiç bir şey bulunmayan odası baştan aşağı değiştirdik..

► Pimapen camlar, Ahşap duvar ve yer kaplamaları.. Son olarak çift kişilik Yatak Odası takımı ve bir kaç tablo..

Banyo Tadilatı

► Arşivimde eski banyoya ait resimler silinmişti fakat banyonun yeni görünüm resmini bulabildim. Evin diğer bölümlerinde ki eski görünümlerini düşünürseniz, Banyonun eski halini tahmin edebileceğinizi umuyorum 🙂

► Öncelik olarak Tuvalet kısmındaki zemin parkelerini yeniledik.

► Alan sıkıntısından dolayı Duşa Kabin tercih edildi ve Duş tarafın alt kısmına Su Yalıtımı yapıldı.

► Son olarak Klozet ve beyaz bir lavabo eklendi.

Oturma Odası Tadilatı

► Yaptığımız tadilatın en zor kısımı Oturma Odası için oldu

► Öncesi ve Sonrası resimler arasında ki muhteşem değişim ev sahibini çok mutlu etti.

Mobilyaların renk seçiminde; Evin diğer odalarında duvar renginde tercih ettiğimiz Kırmızı renkli oturma takımları tercih edildi.

► Duvar kahverengi tonlu kağıtlar ile kaplandı.

► Duvar rengine uydun; Yer kaplamasında, Lamine Parke tercih edildi

► Son olarak MDF tahtadan yapılmış beyaz bir masa..

Bir evin öncesi ve sonrasına dair yapılan tadilat işlemlerini okudunuz, umarım sizlere ilham vermiştir ve güzel fikirlere sahip olmuşsunuz. Aşağıdaki mesaj kısmını kullanarak bizlere yorumlarınızı iletebilirsiniz.. Hoşçakalın 🙂

 

Evinize şıklık katacak, Özel tasarım; Merdiven Modelleri

2 katlı müstakil evlerde ve villalar da pek sık kullanılan merdivenler için tasarım fikirleri sunduğumuz bu yazımızda toplamda 7 adet özel olarak imal edilen merdiven modelleri bulunmaktadır.

Resimli örnekler ile yayınladığımız modellerden evinize uygun tarzı seçerek; evinize modern bir hava katabilirsiniz.

Granit kaplama

Şık bir görünüm sağlamak adına; salon mobilyalarının rengine uygun tonlar seçilmiştir.

► Korkuluklarda; Lama demirlerinin kaynak ile birleştirilip, Merdiven basımları Granit ile bütünleştirilmiştir.

► Merdiven basamaklarından kullanılan Granit mermerler yerine ahşap tahta tercih edilebilir.

Ahşap ve Cam Kaplama

2017 tasarım örneği bir merdiven modelimizdir.

► Korkuluklarda buzlu cam tercih edilmiştir.

Buzlu Camların montaj yerleri; Ahşaptan oluşturulan basamaklara monte edilmiştir ve

► Taşıma sistemi ve basamaklar ahşaptan oluşturulmuştur.

Sıra dışı tasarımlar

► Tamamen doğal ahşap ile dekore edilmiş bir merdiven örneğidir.

İşçilik olarak diğer merdiven örneklerinden daha çok emek harcanmıştır.

Sıradanlıktan kurtulmak isteyenler ve evini daha Lüks göstermeyi planlayanlar için tercih edilebilir.

Değişik bir model

► Amerikan dekorasyoncu Wolf Hornberg tarafından tasarlanan bu merdiven modeli tamamen ahşaptan oluşturulmuştur.

Kutu ahşaplar üst üste konulmasıyla elde edilen bu merdiven modelinin büyük kısmı; Raf ve Depolama alanı olarak kullanma imkanı sunmaktadır.

25 Örnek ile; Mutfak Dekorasyonu

Merhaba arkadaşlar 🙂 Bu yazımızda

► Günlük hayatta en çok vakit geçirdiğimiz Mutfak alanları için, En iyi şekilde faydalanmak ve dekore etmek adına; toplamda 25 adet resimli örnekler paylaşacağız.

► Mutfak Aksesuarları, mutfak dolapları, süslemeleri ve fiyatları üzerine çeşitli mobilya firmalarından aldığımız örnekler ile aklınızdaki Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? sorusuna cevaplar bulacaksın, hadi gelin başlayalım.

Çok fonksiyonlu; Mutfak Dolabı

Küçük ve dar alanlı mutfaklarımızı en iyi şekilde değerlendirme adına bu örnekte görüldüğü gibi; Çok amaçlı kullanabileceğimiz bir mutfak dolabı yer almaktadır.

► Gerek tezgah, gerekse depolama alanında sizlere düzen ve kolaylık sağlayacak basit ama bi haylı kullanışlı bir tasarımdır.

► Baharatlar, yağlar gibi sıkça kullandığımız ürünleri dolap raflarında depolama imkanının yanı sıra

► Bakliyat ürünlerinizin depolanması için alt tezgahta yer alan çekmeceli dolaplar ile küçük bir alanın en iyi şekilde kullanıma olanak sağlamaktadır.

Basit renk seçimi

► Bir alanı dekore etmenin en kolay yolu; en fazla 3 renk seçmektir.

Siyah ve Beyaz renkler ( beyaz renk daha fazla kullanılmak üzere ) yanında kendi istediğiniz açık/zıt renk olarak; Sarı, Kırmızı, Mavi, Yeşil… Yani bu Siyah-Beyaz renklerinin yanına istediginiz bir rengi tek bir duvar üzerine uygulayarak renk seçimini ve dekorasyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Seçilen dolaplarda renk genel olarak Beyaz kullanılmıştır ve aynı dolaplar için MDF tahtalar tercih edilmiştir.

Biz sadece burada örnekler veriyoruz.. Mesela burada yer parkesinde yer alan Siyah tonlu rengi daha açık bir renk tercih edebilirsiniz ve bunun yanında; Mutfak duvarlarında ( tezgah alanının üzerinde yer alan, koyu gri / metal kaplama ) açık renkler tercih ederek daha iç açıcı bir hava katabilirsiniz.

Mutfak Aksesuarlarının dogru seçimi

► Her ne kadar Dolap ve Çekmecelerin yerleşimi ön planda olsa bile; daha fazla detay sevenler için, Mutfak Çekmecelerinde kullanılan bölümlendirilmiş bir aksesuar örneği

► Normalde bu alanda; Çatal, Bıçak, Kaşık için ayrı bir plastik eşya kullanılır ve ürünler bunun üzerine konulur fakat Modern bir tasarım isteyenler için kendinden bölmeli çekmeceler tercih edilmelidir.

Kalite detaylarda gizlidir demek istiyorum 🙂

Toplu bir Tezgah

Daha düzenli bir görünüm için; Tezgah yerleşimini en geniş duvar üzerine kullanılmasını tercih edin.

► Tezgah tercihiniz L şeklinde iki bölmeli degil; Resimde ki gibi tek bir düzlem üzerinde; Tezgah, Lavabo ve Ocağınızın bölünmez bir üçlü şeklinde olmasını tercih edin.

Aksesuar seçimi

► Mutfak aksesuarı seçerken sıradan ürün seçmeden kaçının, yıl 2017 oldu

► İhtiyacınıza uygun, sıradanlığın dışında bir örnek ile; Baharat takımınızı duvara monte ederek şık bir görünüm elde etmenin yanı sıra

► Bu alanda kullanılması gereken dolabı iptal ederek, Mutfağımıza daha ferah bir görünüm saglayabilirsiniz.

Yeniliklere açık olun

► Yenilikçi olun!

► Genel olarak bu çeşit musluklar Otel ve Restoranlarda kullanılmaya başlamıştır.

► Gerek görünüm gerek kullanışlı olası sebebiyle; Modern bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Mutfak Modelleri

► Bu örnek klasik bir mutfak modelidir ama ne kadar modern görünüyor sizce?

► Burada tek yapılan işlem; Sıradan ahşap kapakların Mavi, Çekmecelerin Sarı renge boyanmasıdır.

Tek bir dokunuş ile mükemmel bir tasarım elde edebilirsiniz, korkmayın!

Aydınlatma

► “Bu ışık neden açık!” sesini eşinizden pek sık duymuş olabilirsiniz ama korkmayın!

► Teknoloji yerinde durmuyor! Burada yer alan 4 adet LED Işığın gün boyu açık kalmasının maliyeti sadece 6 TL

► Sıradanlıktan kurtulun.. Mutfak Tezgahınıza yerleştirilen bu led ışıkların ortama kattığı modernliğin farkına varın ve sizlerde deneyin..

Pratik Olun !

► Bir kaç madde yukarıda bahsettim Duvara Monte Edilen baharat takımı gibi bu örnekte Kesme Tahtamız için basit bir aparat ile mükemmel bir detaya imza atabilirsiniz.

► Bu ve bunun gibi; gerek dolap, gerek tezgah alanlarınızda yenilikçi olun!

Raf seçimi

► Dolap alanlarının ortaya kattığı basık havadan kurtulmak için; Açık raf tercihi yapabilirsiniz.

► Sık kullanılan mutfak eşyalarınızı renkli kavanozlar içerisine koyarak bu şekil raflarda depolayabilirsiniz.

Mutfaklar için; pratik dekorasyon fikirleri ve bir kaç ip ucu sunduk. Umarım yazımız faydalı olmuştur… Sizinde yazmak istediginiz şeyler var ise aşağıdaki Mesaj kutusunu kullanarak bizlere yorumlarını iletiniz. Hoşça kalın dostlar 🙂