Yatak Odası Dekorasyonu; Uygulama örnekleri & İlginç Fikirler

Bugünkü yazımızda daha önce büyük olasılıkla hiç aklınıza gelmemiş olan sıra dışı mobilya tasarımlarını ve dekorasyon çalışmalarını göreceğiz. Bu çalışmalardan bazılarının tam da sizin aradığınız şey olduğunu düşünebilir, bazılarını ise anlamsız bulabilirsiniz, zira derlememiz farklı ihtiyaçları karşılayacak tasarımlardan oluşuyor.

[ad name=”570″]

Bakalım tasarımcılar tüm ezberlerimizi bozan ne gibi çalışmalara imza atmışlar…

Kabin içinde yatak

yatak odası kabini

Eski zamanların perdelerle örtülen sayvanlı yataklarına bir benzerlik gösteren bu tasarım özellikle tüm yaşam alanları tek bir mekanda olan stüdyo daireler ve loft tipi daireler için ideal olabilir.

Yatak Odası cibinlik

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu tasarımda ise göze muhteşem görünen bir sayvanlı yatak varmış gibi, değil mi? Oysa dikkatli bakarsanız, tavana karyolaya uygun biçimde monte edilmiş ince perdelerden oluşturulmuş cibinliği kolaylıkla fark edebilirsiniz.

yatak odası cibinlikleri

[ad name=”570/2″]

Yatak odası “Raf dolapları”

Yatak başının olduğu duvar genelde boş bırakılan ve ölü alan olarak kalan bir duvardır. Yatak odalarımızda yatak başının baktığı duvar en işlevsiz duvar olabilir.

Ancak ekstra depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız, fotoğraftaki örnek gibi, tüm duvarı boydan boya ve tabandan tavana kaplayan, tam olarak yatak başının geldiği kısmı ise niş gibi bırakan bu dolap tasarımı tam olarak ihtiyacınız olan şey.

yatak odası tasarımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir