İnsaat Teknikerleri / Ne is yapar?

sponsorlu reklamlar

Bir İnşaat Teknikeri olarak sizlere Tekniker birinin iş bulma potansiyeli ve aldığı maaş fiyatlarına değineceğim.

İnsaat Teknikeri ne is yapar?

sorusuna rahatlıkla “Ayak altı işlerine bakar” diyebilirim.

Ayak altı işlerinden kastım eğer bir şantiyede çalışıyorsa; iş takibi yapar

Büroda çalışıyorsa; Yeri gelir çizim yapar, yeni bir proje çıkartır. Yeri gelir çay demler

Aslında teknikerlik ile mühendislik arasında pek bir fark yok. Hatta şunu da diyebilirim İnşaat Teknikeri bir Mühendise nazaran daha çok çalışır ve emek harcar.
İş takibini yapıp Mühendise rapor verir.

insaat-teknikeri-ne-is-yapar

İnşaat Teknikerini sınıf başkanı gibi düşünün. Hoca gelmeden önce sınıfı kendi kontrol eder, yaramazlık yapanların bir listesini çıkartıp hocasına söyler ve Öğretmen son sözü söyler.
Teknikerlikte aynen böyledir.

İşi öğrenene kadar biraz ezilirsiniz. Gel git işlerine bakarsınız.
Patronunuza  “Ben işi ögrenmek istiyorum” havası vermediğiniz sürece pek bir yere geleceğinizi düşünmüyorum.

Yeni mezun olmuş İnşaat Teknikeri arkadaşlara tavsiyem; ilk 6-12 ay süresince para için değil de işi ögrenmek için çalışın.
İşi takip edin, Ustaların elinin altında gezin. Elinize keser alıp çizi çakın. Beton dökümlerini takip edin. Demir bağlamasını öğrenin.

İnşaat Teknikeri is olanakları?

İnşaat sektörügünden güne büyümektedir. Haliyle sektörün ölmesi gibi bir durumdan öte git gide çalışacak işçi ve teknik ekibe ihtiyaçları vardır.

İş bulma bakımından yazımı kısa tutup, direk özet geçeyim;

 • Yaşadığınız şehirde bulunun “İnşaat Teknikeri Federasyonu”na kayıt yaptırın. En fazla 1 hafta içinde size iş bulurlar.
 • Teknikerler Federasyonunda şöyle bir durum; Atıyorum bir İnşaat Firması‘nın çalışacak elemana ihtiyacı oldu. Direk olarak Teknikerler Odasına iş ilanı verir.

İnşaat Teknikeri Maaşları?

Herkesin merak ettiği konulardan birisi. Arkadaşlar kendini bir mal/ürün olarak düşünün, kendinizi ne kadara pazarlayabilirseniz sizin maaşınız o’dur.

Ben inşaat teknikeriyim ve son işimde Gaziantep Forum Avm’de çalıştım. Maaşım 3.000 liraydı
Yaptığım işlere gelirsek, iğneden ipliğe firmadan ben sorumluydum.

 • Metraj ve hakediş işleri
 • Malzeme siparişi ve imalat
 • Proje takibi ve proje çizimi
 • Üst firmaya yaptığımız işin teslimatı
 • Günlük rapor
 • Günlük puantaj ve işçi ödemeleri

Artık aklınıza ne geliyorsa tüm işleri ben yapıyordum ve benim sorumluluğumdaydı.

Forum Gaziantep inşaatı bittikten sonra United Solar diye bi firmaya girdim, Burada ki maaşım 1.500 lira. İşe girerken en az 1.500 lira ile başlarım demiştim ve 1.500 liradan başladım.

Buradan patronuma seslenmek istiyorum; Zam yap bana :)

Şaka bir yana, dediğim gibi maaş işi tecrübeye ve kendinizi pazarlamaya bakar arkadaşlar.

Kategori: İnsaat Sektörü
Önceki Yazı

Yorumlar

Yazıya 63 yorum yapılmış.

 1. mehmet 20 Aralık 2012

  Ben meslek yüksekokulu öğrencisiyim ve bu sene ilk senem. Yazın iş bulmak için mimarlar odasına ve mühendisler odasına teknisyen olarak cv bıraktım fakat geri dönüşüm olmdı hiç. Teknikerler odasınıda sizden duydum, çok sağolun mutlaka işime yarayacaktır okulum bitince. Ayrıca ilk 6-12 ay parayı düşünmeyip işi öğrenme tavsiyenize de katılıyorum, bende öyle yapmayı düşünüyorum ama bakalım nasıl bir geçim sıkıntısıyla karşılaşacağız :) Teşekkürler…

 2. insaat 20 Aralık 2012

  @Mehmet

  Teknikerler odasına kaydınızı yaptırıp Cv’nizi bırakın.
  Yalnız Cv bıraktıktan sonra işim bitti demeyin. Federasyonu sıkıştırın. Telefon numaralarını alıp 2 gün sonra arayın.

  Ben şahsen öyle yaptım ve İnşaat Teknikeri Federasyonundan 3 tane ayrı yerlerde iş buldum ve çalıştım.

  Zaten bu süreç sonunda çevre edinir, kendi işinizi kendiniz bulursunuz.

  Size bir tavsiye daha, Hem okuyup hem çalışın. Gidin bir Mimar’ın yanına 200-300 liraya part time çalışın derim. Kendinizi geliştirir; İnşaat ortamına alışırsınız.

  Ayrıca derslerinizde de yardımcı olurlar.

 3. Hakan Çıtak 14 Şubat 2013

  İnşaat teknikeri ile inşaat teknisyeni arasında görev, yetki ve sorumlulukları açısından ne farklar vardır. Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 4. Bünyamin 25 Şubat 2013

  Selam Arkadaşlar bir sorum olu cak İnşaat teknoloji bölümünü okuyarak teknıker olup 2 yıl daha okuyup muhendıs olunuyormu dıger 2 yıllık ozel bı unuversıte olur felan işde olunuyormu ki ?

 5. gökhan 06 Mart 2013

  merhaba bende inşaat teknikerıyım benım sorum inşaat teknikerlerinin imza yetkisi varmı ? yok ise gelme gibi bir konu söz konusumu ?

 6. Necmettin 26 Nisan 2013

  Merhaba arkadaşlar;
  İnşaat teknikerlerinin şuanda resmi olarak bir imza yetkisi yoktur. Mühendisler odası 2011 yılı sonu 2012 yılı başı gibi açmış olduğu dava ile inşaat teknikerlerinin 2B sınıfı yapılarda şantiye şefliği yapmasının da önünü kapatmıştır.
  Yani şuanda teknikerler şantiyelerin amelesi konumundadır.
  Teknikerler birliğinin organize olmaması teknikerleri sahipsiz bırakmıştır. resmi olarak bizi temsil eden hiçbir kuruluş yok gibi. bir teknikerler birliği var o da üyesi (maddi desteği) olmadığı için sahipsiz durumdadır. Saygılar..

 7. sinan 30 Nisan 2013

  merhaba arkadaşklar konuyla pek alakası yok ama boşta olan ve çalışmak isteyen arkadaşlar için yazıyorum bu yorum istanbul avrupa yakasında bağcılar bölgesinde yapılan batışehir şantiyesine dizayn inssat olarak çok acil inşaat teknikeri arıyorum.. ilgilenen arkadaşlarla mail yoluyla görüşülür

 8. Anonim 05 Haziran 2013

  inşaat teknikeri hiç bir işe yaramaz ve vasıfsız bir elemandır.kimseye tavsiye etmem bosuna 2 yıllık okumasınlar

 9. Anonim 07 Haziran 2013

  slm ben çalışmak istıyorum restorasyon mezunuyum

 10. turgut 25 Haziran 2013

  selam bende 12 yıllık bir teknikerim bir teknikerin inşaatın amelesi olduğunu meslek hayatımda ne düşündüm nede karşılaştım. iyi bir inşaat teknikeri özellikle şantiyelerde aranan adamdır yeri geldi mühendislerden bile daha cok fanksiyonu olan teknikerlerde bu sektörde bulunmaktadır size tavsiyem kendinizi bu sektörde şantiyelere yönlendirin ikili ilşkilere çok önem verin zaman geçtikçe kariyer ve para kendiliğinden gelir 5 10 yıllık iyi bir tekniker bugün türkiye şartlarında 3000 ile 3500 tl maaş alabilmektedir

 11. kuzey 02 Temmuz 2013

  kpss puanı kaç bunun
  ne kadar para alıyorlar ortalama

 12. Ceylin 19 Temmuz 2013

  YAPI TEKNİK MÜHENDİSLİK olarak İzmir’de başladıgımız projede gorev almak üzere çalışma arkadaşı arıyoruz İlgilenen arkadaşların mail olarak cv lerini göndermelerini rica ederiz.
  İletişim: ceylin@efecity.com

 13. timur 26 Temmuz 2013

  inşaat teknikeri mi nekadar tecrubeli nekadar bilgili olursan ol rutbesiz askersin seni koruyucu bir kalkanın yoktur. bazen amele bazen covuş bazen kontrol bazen şantiye şefi olursun bir sonbahar yapragı gibisin dikkat et cöpte olbilirsin.tecrubemi istiyon 23 yilyetmez mi ???????????????? para önemli degil bazan mühendislerdende fazla alabilirsin amacimiz bir kimlik sahibi olabilmek.

 14. mehmet 28 Temmuz 2013

  anonim neden öyle veya neye dayanarak söylüyorsun onuda söylesen

 15. yelda 01 Ağustos 2013

  lutfen bana acil yardım edin!!!ben bu sene çocuk gelişimi bölümünden mezun oldum.fakat bu bölümü yazmıstım 26.terchme çıktı.sayısalım iyi değil.derslerine bakıyorum çok zor.ve ben bir bayanım bana gre bir meslek oldugunu dusunmuyorum çevremde hep olumsuz fikirler war.bn dgs ye girip muhendslğede tammlamak istyrum.açıktan okumak istemyrum .ve bn okul bitince hemen para kazanmak istyrm .ne yapmam gerektiğini bilmyrum.beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 16. ecem 01 Ağustos 2013

  Ben bu bölüme bu yıl başlıcam. Bir bayan olarak ne yapabilirim bu sektörde?

 17. burak 05 Ağustos 2013

  dersler sanıldığı kadar zor değil.okuyorum bu bölümü dersler hiç zorlamadı.muhendislige geçiş yapabilirsen bence hemen para kazanmaya başlarsın.dgs sınavı için matematik çok gerekli şimdiden çalışmalara başlasan iyi olur

 18. selim yıldırım 06 Ağustos 2013

  ben inşaat teknikeriyim iş arıyorum. Bana biraz aranan özellikleri yazarmısınız.

 19. Bihter 20 Ağustos 2013

  Skala İnşaat olarak, İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrika binası ve 3 tane arıtma tesisi inşaatlarımızda görev alacak inşaat teknikerine ihtiyacımız bulunmaktadır.
  İlgilenen adaylar bihter.u@skalamekanik adresine CV’lerini yönlendirebilirler.

  http://firma2.kariyer.net/is-ilani/skala-insaat-muhendislik-ve-mimarlik/insaat-teknikeri-is-ilani/1045956/?tmpsno=1

 20. hakan 20 Ağustos 2013

  arkadaşlar inşaat teknolojisi ve teknikerleri mezunları şantiyelerin vazgeçilmez bi parçasıdır sakına olumsuz düşünmeyin ve aynı zamanda şantiye ortamlarında saygı duyulur bi karaktere sahiptirler mühendisden bi farkı yoktur tek fark imza yetkisidir yoksa üniversitede aldığı dersler aynıdır yurt içi 3000 ila 3500 yurt dışı 6000 bin tl kazançları vardır bizzat kendim çocuklumdan beri şantiyelerde oldum için çok iyi biliyorum yurt içi ve yurt dışı işlerinde bulundum ve gördüm kimsenin ağzına bakmayın kendi kararınızı kendiniz verin

 21. osman 29 Ağustos 2013

  Yeni mezun oldum ve ise ihtiyacim var cevap atarsaniz sevinir

 22. osman 29 Ağustos 2013

  Yurt disinda calismak istiyorum izlemem gereken yol nedir bilgilendiren olursa sevinirim

 23. Abdullah 30 Ağustos 2013

  Selamun aleyküm arkadaslar. Ben bu sene inşaat teknikeri kazandım. cok kararsızım cnkü iş imkanı olur mu olmaz mı olsa dahi evime yakın olur mu sonra alacagım ücret ne olur. Sonra kpss grsem memur olsam alacagm ücret ne kadar olur yardımcı olursanz sevinirim . Kayıtlar baslıyor cevap verirsenz cok memnun olurum.. Şimdiden tşk ederm..

 24. Anonim 22 Eylül 2013

  7 yıllık inşaat teknikeriyim ama bu piyasada ögrendiğim sey kalıcı bır yerının olmadıgı proje bıter fırma ıs yapmaz kendıne ıs bakmak zorunda kalırsın evın barkın her zaman aynı yerde olmuyor ıse gore tasınıyorsun yanı gocebe hayatı paran ne kadar ıyı olursa olsun moralın ıyı olmadıktan sonra hepsı bos teknıkerlık ıyı bır meslek degıl

 25. K.hesap 05 Ekim 2013

  Ben 16 yıllık inşaat teknikeriyim, diploma benim için sadece maaşımı yükseltecek bir kağıt parçasından ibaret, yeri geldiğinde mühendis arkadaşlara bilgi açısından fark açabilecek kapasitedeyim, ama diploma denen o kağıt parçası hep önümü kesiyor, yine de Allaha çok şükür ki ailemin geçimini karşılayabiliyorum, çocuklarımı hiç birşeyden eksik bırakmamaya çalışıyorum, şu anda özel bir inşaat şirketinde kesin hesap-hakediş şefi olarak çalışıyorum ve diploma denen kağıt yüzünden yine birine bağlıyım, aslında bilgi ve tecrübe olarak daha fazla olsamda kar etmiyor, sonuçta kağıt parçası beni bağlıyor, ama şunu söyleyeyim; diplomam mühendislik diploması olsaydı alacağım maaş şu an aldığım maaştan en fazla 1500 tl fazla olacak ve sorumluluğum 4 katı fazla olacaktı, 4 kat daha yoğun çalışacaktım, şimdi ise ayda en fazla 5 gün yoğunum geriye kalan 25 gün rahat çalışıyorum, şu anda benim pozisyonumda bir mühendis olsa en fazla 5.550 tl alırdı, daha fazlasını vermezler, hani yurt dışı olsa tabiki daha fazla ama ben şu andaki duruma göre söylüyorum,
  Tekniker arkadaşlara sesleniyorum; kendinizi geliştirin ve ucuza çalışmayın, o tekniker birşeye yaramaz diyenlere de burdan selam söyleyin itibar ve bilgi diplomayı göz ardı ettirir, 1000tl aşağı maaş vermek için şirketler sizi seçebilir, bu şansınız var, yeterki siz kendinizi biraz ağırdan satmayı ve bilgili olduğunuzu hissettirin, saygılarımla,
  Bir tekniker.

 26. Engin 17 Ekim 2013

  2000 liradan fazla fakat eş çocuk durumuna göre artadabiliyor..

 27. Hakan 26 Ekim 2013

  bihter.u@skalamekanik e mailinize cv mi atamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 28. Cemil Bilgi 26 Ekim 2013

  bihter.u@skalamekanik.com.tr adresine göndereceksiniz.

 29. teknik 10 Kasım 2013

  TEKNİKERMİ ASLA VE ASLA OLMA KARDEŞİM KİMLİK SAHİBİ DEĞİLSİN YÖK: 2 YILIK YÜKSEK OKULLARI KAPATSIN

 30. Anonim 12 Kasım 2013

  doğru söylüyorsun ben 22 yıllık teknikerim 7500 tl alıyorum

 31. Yavuz 29 Kasım 2013

  Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat MYO mezunuyum.8 yıldır teknikerlik yapıyorum.Merak eden arkadaşları aydınlatmak maksadıyla özetlersek; Rakamlar 2013 Kasım itibariyle:)
  Bnm gibi yani inşaat sektörüne sıfırdan giren eşi dostu amcası dayısı sektörle alakalı olmayan yeni mezun 1000-1250 lira arası maaşla başlar.Kapasitesine tecrübe kazandıkca cevre edındıkce yukselır.Yükseldikcede iş bulmak yenı fırmalarla anlasmak zorlaşır.Sektör tamamını ele alırsak nankör ve çapsız yarı mütteahhitlerin elinde dolayısıyla olabiliyorsanız mühendislik okuyup müh.olun.Bu tavsıyeyi 2009-2010-2011 yıllarında 1500-2500 tl maaş alan 15 aylık askerlıkten sonra kendisine piyasada 1500 tl teklıf edılen 8 yılllık şantıye deneyımlı bir tekniker yapıyor:))

 32. ferhat 14 Aralık 2013

  merhaba ben 10 yıl inşaatta çalışarak sonrada inşaat teknikerliği okuyorum köprü kalıp ustalığı baraj inşaat çalıştım bunda bir tecrübe değil mi işe hakim olmam benim işime yarar mı yoksa yapılan iş farklımı b
  tecrübeli olarak işe başlasam bir sıkıntı çeker miyim

 33. Cemil Bilgi 14 Aralık 2013

  Ferhat abi, tabi ki işe yeni başlayan tekniker ya da mühendisten daha çok tecrüben var.
  işe daha hakimsin, neyin ne olduğu biliyorsun.
  10 yıl az bir süre degil

 34. anonim 17 Aralık 2013

  inşaat mühendislerinde de olduğu gibi teknikerlikte hangi üniversite mezunu olduğumuz önemli mi ?

 35. Cemil Bilgi 18 Aralık 2013

  En son iş başvurusu yaptığım şirket Diplomamı bile sormadı, direk olarak tecrübe sordu. Bence önemli değil, şirket içinde pek önemli değil.

  Zaten okulda ne ögretiyorlar ki?

 36. Serdarhan 23 Aralık 2013

  Arkadaşlar bu kadar karamsar olmayın. 12 yıl tecrübeli İnşaat teknikeriyim. 2500 tl maaş alıyorum. Ekstradan dışarıda dekorasyon işleri yapıyorum. Allah nasip ederse yakın zamandada bir firma açıp kendi yoluma gitmeyi düşünüyorum. Tecrübenizi arttırırsanız hem maaşınız artar hemde kendi işlerinizi alabilirsiniz.

 37. nurdan 09 Ocak 2014

  ben 1o yıllık inşaat teknikeriyim.bi bayan olarak hiçbir skıntı çekmedim.ama 2 yıl sigortasız ve maaşsız çalıştım.hem inşaatlara gittim hem de ofise gelenlere cafe yaptım.ezildim fakat sonunda ben kazandım.bi bayan olarak demir bağladım kalıp çaktım.beni görenler şaşırdılar:))hepte şantiye şefliği yaptım.önemli olan tecrübe kazanmak ve bunu karşındakine h issettirmek.şimdi karayollarında müteahhite bağlı şantiye şefliği yapıyorum.bence diploma önemli değil.buraya alınırken tecrübeme sordular.ve bi yerde bayan varsa orada düzen ve ustüruplu bi ortam vardır.sana diyecem o ki şantiyeciliği öğren.

 38. akif polat 02 Mayıs 2014

  arkadaşlar ben matematik bölümünü bu yıl 2. sınıfta bırakıp inşaat teknikerliği okumak istiyorum.

  şimdi tercih listesine baktım ama böyle bir bölüm yok. inşaat teknojileri diye mi geçiyor ismi? o var çünkü sadece 2 yıllık.

 39. Cemil Bilgi 02 Mayıs 2014

  @akif polat
  Üniversitelerde İnşaat Teknikerliğinin adı “İnşaat Teknolojisi” olarak değiştir

 40. akif polat 08 Mayıs 2014

  Teşekkür ederim. Dikey geçiş yapmalıyım gibi bir zorundalığım yok fakat nasıl olduğunu merak ediyorum acaba bilginiz var mı? Dgs sınavı nasıldır, puan türü nasıl, aynı okulda mı mühendislik okunulur?

 41. Cemil Bilgi 14 Mayıs 2014

  DGS sınavında aldığınız puana göre, Dgs kontenjanı açılan tüm üniversitelerin Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuma şansınız var.

  Üniversite okul puanı + Dgs puanınızın toplamı şeklinde hesaplanır.

  Resmi osym sayfasından Taban ve En yüksek puanlara bakabilirsiniz: http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69845/h/dgs20131yerlestirmemaxminpuanlar.pdf

 42. Büşra 31 Mayıs 2014

  bi cok yerden edındıgım bılgıye gore ıs sahası az bı meslekmıs ve maas konusunda da endıselerım var. yardımcı olabılırsenız cok sevınırım

 43. Buse 07 Haziran 2014

  Merhaba arkadaşlar bende inşaat teknikeri mezunuyum iş arıyorum . Bir sürü yere cv gönderdim herkes tecrübe arıyor . Bir kaç yerde ne kadar maaş istersiniz diyor sınırlamam ne olmalı sizce ?? Eğer yardımcı olursanız sevinirim . tabi iş veren varsa da sevinirim .

 44. sevtappp 02 Temmuz 2014

  neolursunuz yardımınıza ıhtıyacım var????? duz lıse mez.sözelcıyım bu bölmu cok ıstıyorum
  Y-YGS-1- 192,60248
  puan aldım gıtmem ımaknm ne kadr bılgısı olan lutfen cvp yazsın gercktn cvplarınıza ıhtıyacımvar acillllllll

 45. Anonim 10 Temmuz 2014

  inşaatda ne iş yapıyorsunuz nelerle ugraşıyorsununz bu sene qitmeyi düşünüyorum tavsiye eder misinz maaş ne karda

 46. bahar 18 Temmuz 2014

  Ben bu yıl inşaat teknolojisi okumayı düşünüyorum ve bu mezunlara mühendislik ünvanı verildiğini duydum acaba doğruluk payı nedir

 47. x 21 Ağustos 2014

  arkadaşlar bende şuan inşaat teknikerliği okumaktayım bu yaz büyük bir hastane projesinde çalıştım 2 ay sonradan bazı özel nedenlerle bıraktım şunu söyleyeyim ki gördüğüm kadarıyla teknikerlik diploması iş kapısını size bir adım aralıyor ama ne olursa olsun maaş konusunda pazarlık etme lüksünü size vermiyor başarabilirseniz mühendislik veya mimarlık yapmanızı öneririm bu diplomaya sahip kişiler hispeten daha temiz bir ortamda çalışıyorlar iş bulma sıkıntıları yok diyebiliriz ve masaya oturduğunuz zaman pazarlık etme gücünüz oluyor elinizde

 48. Adem 05 Şubat 2015

  Merhaba ben Amasya inşaat teknikeriliğini bu senenin başında bıraktım hiç gitmeden ama pişmanım fizik matematik 2 yapamıyorum Ne yapmam gerek ya

 49. Anonim 26 Şubat 2015

  İnşaat teknikeriyim ve çok pişmanım bu bölümü seçtiğime , heryer tecrübe istiyor , kimse almazsa bu gençlik ne yapacak ? Sonra orda burda serseri gibi gezilir.

 50. Cemil Bilgi 26 Şubat 2015

  @anonim

  öyle düşünmeyin.

  Yazımda belirttiğim gibi ilk önce parayı değil! iş ögrenmeye bakın..

 51. Adile Gönüllü 08 Nisan 2015

  Ben yapi denetim yardimligi mezunuyum. Ama diplomam yapi denetim sirketlerinde yardimci kontrol elemani olarak kullanilabiliyor. Simdi ben devlete bagli yerlerde insaat teknikeri olarak işe baslayabilir miyim ? Yani kendime insaat teknikeri diyebilir miyim ?

 52. edım drms 22 Nisan 2015

  Arkadaş lar 10 yılllık inşaat teknikeri yim sırası ile yapı lab., proje ofisi, şantiye ve son olarakta hala koç grubuna bağlı enerji şirketinde çalışmaktayım aldığım maaş 2850 tl 2005 yılında yeni işe başladığımda 400 tl alıyordum. Size tavsiyem kendinizi geliştirmek ufak firmalarda işi öğrenmeniz kesinlikle küçümsemeyin kendinizi ve mesleğinizi, bu işin santiyesi var projesi var her ikisinide öğrenin ikisi bir birini tamamlar şantiye bilmeyen projeji projeyi bilen kadar kafasında kuramaz detayları çözemez yani proje işi yapacaksan rm az 1 sene şantiye şart, şantiye ci olacaksanda ilk işe projeden başlamak hem çizimini hızlandırmak hemde şantiye de yerim geldiğinde proje işlerinide ufaktan yapmak bunlar sana artı katar bu senede dgs den mimarlıgı okuyacağım, ayrıca iş arayan varsa Ümraniye tarafında şantiyede çalışacak bana mesaj atabilir. Sağlıcakla lalın.

 53. osman 06 Mayıs 2015

  2 yıllık inşaat mezunuyum ilk işim şantiye oldu 1 yıl çalıştım ikinci işim mimari Proje tasarımı oldu 1 yıl da burada çalıştım aldığım ilk maaş 1300 sonrasında maaş düşünmedim ve aldığım maaş 1 yılda 1650 oldu size tavsiyem işinize sıkı sıkı tutunun onu en az 2 yıl çalışın ve hakkınızı arayın günden güne yaptığınız iş artar ama yetki azalır maaş sabit kalır hakkınızı arayın

 54. hüseyin kaplan 11 Mayıs 2015

  ARKADAŞLAR BEN 2011 YILI İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI MEZUNUYUM AMA MESLEĞE UZAK KALDIM HİÇBİR BİLGİM YOK BİRAZ YAŞTA GEÇTİ NE YAPABİLİRİM SİZCE AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

 55. Mehmet Şah 12 Mayıs 2015

  İnşşat teknikeri vasıfsızdır diyen arkadaşlar bellki iş yaptırmayı bilmiyorlardır şahsen bulunduğum şantiyelerde iş konusunda patrondan bile daha etkiliyimdir ve en önemlisi hangi dalda olursanız olun işini bilen el üstünde tutulur.

 56. hüseyin kaplan 12 Mayıs 2015

  BİR İKİNCİSİ 2 YILLIK İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ PROĞRAMINI BİTİREN VE 2 YILLIK İNŞAAT TEKNİKERLİĞİNİ BİTİRENLER ARASINDA HERHANGİ BİR FARK VARMIDIR ?

 57. Ahmet amca 18 Mayıs 2015

  3 yıldır kayseride piyasada çalışıyorum ilk başladıgım maaş 1200 TL şuan aldıgım maaş 2000 TL 3 firma değiştirdim hepside ücretten kaynaklı 1200 tl alırken 1600 verene geçtim 1600 alırken 2000 verene geçtim 2300 üstü veren firma bulayım yarın bırakırım bu iş yerinide çünkü iş veren işine yaramadıgınızı düşündüğü anda kapıdasınız sizde menfaatlerinizi gözetmek zorundasınız inşaat işi hem çok sıkıcıdır hem çok zevklidir hem çok zordur hem çok kolaydır ben bu işi yapacagım diyen teknikerler yapar istediğinizi elde edebileceğiniz bi sektör firma kurup taşeronluk yapıp köşeyi dönen bi sürü arkadaşım var şantiyede insanın gözü açılıyor :)

 58. furkan 09 Haziran 2015

  inşaat teknikerine müteahhit belgesi verildiği doğumudur tecrübeli arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

 59. furkan 09 Haziran 2015

  inşaat teknikerine müteahhit belgesi verildiği doğrumudur tecrübeli arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

 60. srkan 03 Temmuz 2015

  sadece çizimle uğraşabilirmiyiz bide universite dersleri sayısala dayalımı

 61. Kazım 06 Temmuz 2015

  Ben tm öğrencisiyim inşaat teknikerliğine gitmek istiyorum önerirmisiniz

 62. Cubase 12 Temmuz 2015

  Inşaat tekniklerinin Maaşını kimler belirliyor? Kimlerle pazarlık Yapılıyor ?

 63. Ömer 14 Temmuz 2015

  Meraba arkadaşlar. Bu bölümde ağırlıklı olarak hangi dersler ağır basiyo acaba

Benzer Yazılar
ssss